BA2B446762B Car Wheel Hub Bearing 35*72*33mm Front Hub Unit for VW Golf Jetta
VW Golf front wheel hub bearing
,Jetta car hub bearing 35x72x33mm
,wheel hub bearing with warranty
BA2B446762B Car Wheel Hub Bearing 35*72*33 mm Front Hub Unit for VW Golf Jetta
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| PSA Master OE | 3350.17, 3326.31, 95654076 |
| B2B Inquiry Alias | BA2B446762B / BA2B 446762 B |
| Universal Export Code | DAC35720033 |
| Dimensions | 35 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.17, 3326.31, 95 654 076
-
European Industrial Stampings: BA2B446762B, BA2B 446762 B, GB40582, GB40714
-
German Industrial Code: 548083
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 882
-
Universal Industrial Code: DAC35720033
Vehicle Applications
-
Peugeot 205 / 206 / 306: - Front Axle Hub
-
Citroen Saxo / Xsara / ZX / AX: - Front Axle Hub
-
Citroen C15: - Front Axle Hub


Our Company Photo



BA2B446762B Car Wheel Hub Bearing 35*72*33 mm Front Hub Unit for VW Golf Jetta Parameter Industrial Details PSA Master OE 3350.17, 3326.31, 95654076 B2B Inquiry Alias BA2B446762B / BA2B 446762 B Universal Export Code DAC35720033 Dimensions 35 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 72...