Factory BAHB633966E 40x75x37mm Reinforced Auto Hub Bearing Wholesale
40x75x37mm auto hub bearing
,reinforced wheel hub bearing
,wholesale auto hub bearing
Factory BAHB633966E 40x75x37mm Reinforced Auto Hub Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| B2B Inquiry Alias | BAHB 633966 E |
| Universal Export Code | DAC40750037 (Heavy Duty / Reinforced) |
| Dimensions | 40 x 75 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 75.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Internal Design | Optimized for High Load |
| Placement | Front Axle Hub & Rear Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
FRONT Axle OEs (Ford / Jaguar):
- OEs: 30818024, 30884539, 30613829, 30884543
- FORD / JAGUAR OEs: 1133023, 1S7J-1K018-AA, 5027620, C2S8276
REAR Axle OEs (Ford / Mazda):
- FORD OEs: 4086829, YL8Z1225AA, YL8Z-122-5AA, YL84122-5AB
- MAZDA OEs: EC01-26-151A, EC01-26-139A
- Universal Industrial Code: DAC40750037
Vehicle Applications
- Ford Escape / Maverick: (2000 - 2006) - Rear Axle Hub
- Mazda Tribute (EP): (2000 - 2008) - Rear Axle Hub


Our Company Photo



Factory BAHB633966E 40x75x37mm Reinforced Auto Hub Bearing Wholesale Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias BAHB 633966 E Universal Export Code DAC40750037 (Heavy Duty / Reinforced) Dimensions 40 x 75 x 37 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 75.00 mm Width 37.00 mm Internal Design ...