713690500 Auto Wheel Bearing 35x72x33mm High Quality Hub Bearing Wholesale
Auto Wheel Bearing 35x72x33mm
,Hub Bearing with Warranty
,High Quality Wheel Hub Bearing
713690500 Auto Wheel Bearing 35x72x33mm High Quality Hub Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Fiat / PSA Master OE | 5890990, 46528566, 3350.17 |
| B2B Inquiry Alias | 713 6905 00 / 713690500 |
| Universal Export Code | DAC35720033 |
| Dimensions | 35 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- Fiat / Lancia Group OEs: 46528566, 46773659, 5890990, 7555466, 71714468
- PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.17, 3326.31, 95654076
- German Industrial Codes: 713 6905 00, 548083
- European Industrial Stampings: GB40582, GB12094, XGB70714 , BA2B446762B, BAH0013D
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 882, VKBA 1438
- Universal Industrial Code: DAC35720033
Vehicle Applications
- Peugeot 205 / 206 / 306: - Front Axle Hub
- Citroen Xsara / ZX / AX: - Front Axle Hub


Our Company Photo



713690500 Auto Wheel Bearing 35x72x33mm High Quality Hub Bearing Wholesale Parameter Industrial Details Fiat / PSA Master OE 5890990, 46528566, 3350.17 B2B Inquiry Alias 713 6905 00 / 713690500 Universal Export Code DAC35720033 Dimensions 35 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 72...