R158.35 Front Wheel Hub Bearing 35x72x33mm Auto Bearing for Kia Hyundai
Kia Hyundai front wheel hub bearing
,35x72x33mm auto bearing
,R158.35 wheel hub bearing
R158.35 Front Wheel Hub Bearing 35x72x33mm Auto Bearing for Kia Hyundai
| Parameter | Industrial Details |
| Fiat / PSA Master OE | 5890990, 71714468, 3350.17 |
| B2B Inquiry Alias | R158.35 |
| Universal Export Code | DAC35720033 |
| Dimensions | 35 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
Fiat / Lancia Group OEs: 5890990, 71714468, 7555466, 46528566
-
PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.17, 3326.31
-
European Retail Kit Equivalents: R158.35, VKBA 1438, VKBA 882 , 713 6905 00
-
European Industrial Bare Stampings: GB40582, GB12094, BA2B446762B, 548083
-
Universal Industrial Code: DAC35720033
Vehicle Applications
-
Peugeot 205 / 206 / 306: - Front Axle Hub
-
Citroen Xsara / ZX: - Front Axle Hub


Our Company Photo



R158.35 Front Wheel Hub Bearing 35x72x33mm Auto Bearing for Kia Hyundai Parameter Industrial Details Fiat / PSA Master OE 5890990, 71714468, 3350.17 B2B Inquiry Alias R158.35 Universal Export Code DAC35720033 Dimensions 35 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 ...