28BWD03ACA51 Front Hub Bearing 28x58x42mm Replaces NSK for Mazda Kia
28x58x42mm front hub bearing
,Mazda Kia wheel hub bearing
,NSK replacement hub bearing
28BWD03ACA51 Front Hub Bearing 28x58x42mm Replaces NSK for Mazda Kia
| Parameter | Industrial Details |
| Mazda / Kia Master OE | 1A00-33-047 (Mazda), 0K011-33-047 (Kia) |
| B2B Inquiry Alias | 28BWD03ACA51 |
| Universal Export Code | DAC28580042 |
| Dimensions | 28 x 58 x 42 mm |
| Bore Size (Inner) | 28.00 mm |
| Outer Diameter | 58.00 mm |
| Width | 42.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
- MAZDA OEs: 1A00-33-047, 1A00-33-047A
- KIA OEs: 0K011-33-047, K001-33-047
- SUZUKI / VAUXHALL OEs: 09267-28001, 09267-28002, 91120271
- DAEWOO / CHEVROLET OEs: 91120272, 94535245
- Universal Industrial Code: DAC28580042 / 28BWD03
Vehicle Applications
- Mazda Scrum: - Front Axle Hub
- Kia Towner: - Front Axle Hub
- Suzuki Super Carry / Every: - Front Axle Hub
- Daewoo Damas / Labo: - Front Axle Hub


Our Company Photo



28BWD03ACA51 Front Hub Bearing 28x58x42mm Replaces NSK for Mazda Kia Parameter Industrial Details Mazda / Kia Master OE 1A00-33-047 (Mazda), 0K011-33-047 (Kia) B2B Inquiry Alias 28BWD03ACA51 Universal Export Code DAC28580042 Dimensions 28 x 58 x 42 mm Bore Size (Inner) 28.00 mm Outer Diameter 58.00 ...