Factory 30818024 Premium Auto Hub Bearing 40*75*37mm Wholesale
Factory 30818024 Premium Auto Hub Bearing 40*75*37mm Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| OE | 30818024 |
| Universal Export Code | DAC40750037 |
| Dimensions | 40 x 75 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 75.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub & Rear Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
OEs (Front): 30818024, 30884539, 30613829, 30884543
-
FORD / JAGUAR OEs (Front): 1133023, 1S7J-1K018-AA, 5027620, C2S8276
-
MAZDA / FORD OEs (Rear): EC01-26-139A, EC01-26-151A
-
Universal Industrial Code: DAC40750037
Vehicle Applications
-
Ford Escape / Maverick: (2000 - 2006) - Rear Axle Hub
-
Mazda Tribute (EP): (2000 - 2008) - Rear Axle Hub


Our Company Photo



Factory 30818024 Premium Auto Hub Bearing 40*75*37mm Wholesale Parameter Industrial Details OE 30818024 Universal Export Code DAC40750037 Dimensions 40 x 75 x 37 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 75.00 mm Width 37.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing ...