Volume Export VKBA3538 35x72x33mm Symmetrical Wheel Bearing for European Fleet
European fleet wheel bearing
,symmetrical wheel hub bearing
,35x72x33mm wheel bearing
Volume Export VKBA3538 35x72x33mm Symmetrical Wheel Bearing for European Fleet
| Parameter | Industrial Details |
| Fiat / Lancia Master OE | 46773660, 71714459 |
| B2B Inquiry Alias | VKBA3538 |
| Universal Export Code | DAC35720033ABS |
| Dimensions | 35 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Sensor Technology | YES - Integrated ASB Magnetic Encoder Ring |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
- FIAT / ALFA ROMEO OEs: 46773660, 71714459, 46527733, 71753062
- OPEL / VAUXHALL OEs: 93188930, 1603294
- PEUGEOT / CITROËN OEs: 3326.76, 3326.72
- Universal Industrial Code: DAC35720033ABS
Vehicle Applications
- Fiat Linea / Qubo / Fiorino: - Front Axle Hub
- Alfa Romeo MiTo (955): - Front Axle Hub
- Lancia Ypsilon: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Volume Export VKBA3538 35x72x33mm Symmetrical Wheel Bearing for European Fleet Parameter Industrial Details Fiat / Lancia Master OE 46773660, 71714459 B2B Inquiry Alias VKBA3538 Universal Export Code DAC35720033ABS Dimensions 35 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width ...