805172 Car Wheel Bearing 36*68*33 mm Front Wheel Hub Unit for Suzuki
Suzuki front wheel hub bearing
,36x68x33mm wheel bearing
,car wheel hub unit with warranty
805172 Car Wheel Bearing 36*68*33 mm Front Wheel Hub Unit for Suzuki
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| Suzuki Master OE | 09267-36001, 09267-36002, 09267-36003 |
| B2B Inquiry Alias | 805172 |
| Universal Export Code | DAC36680033 |
| Dimensions | 36 x 68 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 36.00 mm |
| Outer Diameter | 68.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
Suzuki OEs (Dimensionally Locked): 09267-36001, 09267-36002, 09267-36003, 43830M-70F00, 43830M-70F01, 96055288
-
European Industrial Stampings: 805172 , BAH0087 / BAHB0087
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 1403, VKBA 3714
-
Japanese Industrial Stampings: 36BWD04
-
North American Aftermarket: 510001
-
Universal Industrial Code: DAC36680033, DAC3668AW, DAC3668AWCS36
Vehicle Applications
-
Suzuki Swift (SF): (1989 - 2001) - Front Axle Hub
-
Suzuki Alto: - Front Axle Hub
-
Geo Metro / Pontiac Firefly: - Front Axle Hub


Our Company Photo



805172 Car Wheel Bearing 36*68*33 mm Front Wheel Hub Unit for Suzuki Parameter Industrial Details Suzuki Master OE 09267-36001, 09267-36002, 09267-36003 B2B Inquiry Alias 805172 Universal Export Code DAC36680033 Dimensions 36 x 68 x 33 mm Bore Size (Inner) 36.00 mm Outer Diameter 68.00 mm Width 33...