GB40547S01 Car Wheel Bearing 37*72*33 mm Front Wheel Hub Unit for Citroen C5
Citroen C5 front wheel bearing
,37x72x33mm wheel hub unit
,car wheel bearing with warranty
GB40547S01 Car Wheel Bearing 42*82*36 mm Front Wheel Hub Unit for Citroen C5
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| PSA Master OE | 3350.86, 3350.82 |
| B2B Inquiry Alias | GB40547S01 |
| Universal Export Code | DAC37720033 |
| Dimensions | 37 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 37.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
PSA Group OEs (Citroen/Peugeot): 3350.86, 3350.82, 3350.72
-
European Industrial Stampings: GB40547S01, XGB40547
-
European Retail Kit Equivalent: R166.03, VKBA 3584 / VKBA 3519
-
Universal Industrial Code: DAC37720033
Vehicle Applications
-
Citroen C2 / C3 / C-Elysee: - Front Axle Hub
-
Peugeot 206 / 206+: - Front Axle Hub
-
Peugeot 207 / 301 / 1007: - Front Axle Hub


Our Company Photo



GB40547S01 Car Wheel Bearing 42*82*36 mm Front Wheel Hub Unit for Citroen C5 Parameter Industrial Details PSA Master OE 3350.86, 3350.82 B2B Inquiry Alias GB40547S01 Universal Export Code DAC37720033 Dimensions 37 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 37.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 mm Bearing ...