GB40582 Auto Wheel Bearing 35*72*33mm High Quality Double Row Bearing Wholesale
GB40582 auto wheel bearing
,double row wheel hub bearing
,35x72x33mm wheel bearing
GB40582 Auto Wheel Bearing 35*72*33mm High Quality Double Row Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| PSA / Fiat Master OE | 3350.17, 5890990 |
| B2B Inquiry Alias | GB40582 |
| Universal Export Code | DAC35720033 |
| Dimensions | 35 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.17, 3326.31, 95654076
-
Fiat Group OEs: 5890990, 7555466, 71714468
-
European Industrial Stampings: GB40582, GB12094, BA2B446762B, BAH0013D
-
German Industrial Code: 548083
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 882, VKBA 1438
-
Universal Industrial Code: DAC35720033
Vehicle Applications
-
Peugeot 205 / 206 / 306: - Front Axle Hub
-
Citroen Xsara / ZX / AX: - Front Axle Hub
-
Fiat Punto (176 / 188): - Front Axle Hub


Our Company Photo



GB40582 Auto Wheel Bearing 35*72*33mm High Quality Double Row Bearing Wholesale Parameter Industrial Details PSA / Fiat Master OE 3350.17, 5890990 B2B Inquiry Alias GB40582 Universal Export Code DAC35720033 Dimensions 35 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 mm ...