R166.03 Auto Wheel Bearing 37x72x33mm High Quality Front Hub Bearing Wholesale
Auto wheel bearing 37x72x33mm
,Front hub bearing with warranty
,Wholesale wheel hub bearing
R166.03 Auto Wheel Bearing 37x72x33mm High Quality Front Hub Bearing Whole
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| PSA Master OE | 3350.86, 3350.32, 3350.82 |
| B2B Inquiry Alias | R166.03 |
| Universal Export Code | DAC37720033-ABS |
| Dimensions | 37 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 37.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Special Feature | Integrated Magnetic ABS Encoder Ring |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.86, 3350.32, 3350.82, 3350.33
-
European Retail Kit Equivalents: R166.03, VKBA 3584 / VKBA 3554
-
OEM Industrial Stampings: XGB40547, GB40547, BAH-0051B
-
Universal Industrial Code: DAC37720033-ABS
Vehicle Applications
-
Peugeot 207 / 301 / 1007: - Front Axle Hub
-
Citroen C2 / C3 / C-Elysee: - Front Axle Hub


Our Company Photo



R166.03 Auto Wheel Bearing 37x72x33mm High Quality Front Hub Bearing Whole Parameter Industrial Details PSA Master OE 3350.86, 3350.32, 3350.82 B2B Inquiry Alias R166.03 Universal Export Code DAC37720033-ABS Dimensions 37 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 37.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 mm ...