30BWD04CA19 Auto Wheel Bearing 30x68x45 mm Double Row Hub Unit for Fiat
Fiat wheel hub bearing
,30x68x45mm auto wheel bearing
,double row hub unit
30BWD04CA19 Auto Wheel Bearing 30x68x45 mm Double Row Hub Unit for Fiat
| Parameter | Industrial Details |
| OE | 30BWD04CA19 |
| Universal Export Code | DAC30680045 |
| Dimensions | 30 x 68 x 45 mm |
| Bore Size (Inner) | 30.00 mm |
| Outer Diameter | 68.00 mm |
| Width | 45.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
NISSAN OEs (Dimensionally Locked): 40210-71L00, 40210-F6600, 40210-F6605
-
Japanese Industrial Stampings: 30BWD04, 30BWD04CA19
-
Universal Industrial Code: DAC30680045
Vehicle Applications
-
Nissan 180SX (RS13): - Front Axle Hub
-
Nissan Cefiro (A31) / Laurel (C33): - Front Axle Hub


Our Company Photo



30BWD04CA19 Auto Wheel Bearing 30x68x45 mm Double Row Hub Unit for Fiat Parameter Industrial Details OE 30BWD04CA19 Universal Export Code DAC30680045 Dimensions 30 x 68 x 45 mm Bore Size (Inner) 30.00 mm Outer Diameter 68.00 mm Width 45.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row Angular Contact Ball ...