Factory R169.75 Premium Auto Hub Bearing 40*75*39mm Bulk Supply
Factory R169.75 auto hub bearing
,Premium wheel hub bearing 40x75x39mm
,Bulk supply hub bearing with warranty
Factory R169.75 Premium Auto Hub Bearing 40*75*39mm Bulk Supply
| Parameter | Industrial Details |
| Toyota / Daihatsu Master OE | 90363-40082, 90043-63363 |
| OE | R169.75 |
| Universal Export Code | DAC40750039 |
| Dimensions | 40 x 75 x 39 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 75.00 mm |
| Width | 39.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
- TOYOTA / DAIHATSU OEs: 90363-40082, 90363-40079, 90363-W0005, 90369-40009, 90043-63363
- Universal Industrial Code: DAC40750039
- Asian Standard Fitment: 40BWD17
Vehicle Applications
-
Daihatsu Terios (J200, J210): (2006+) - Front Axle Hub
-
Daihatsu Sirion / Boon: - Front Axle Hub
-
Daihatsu Xenia: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Factory R169.75 Premium Auto Hub Bearing 40*75*39mm Bulk Supply Parameter Industrial Details Toyota / Daihatsu Master OE 90363-40082, 90043-63363 OE R169.75 Universal Export Code DAC40750039 Dimensions 40 x 75 x 39 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 75.00 mm Width 39.00 mm Bearing Type ...