DU25520037 25*52*37mm Auto Wheel Bearing Daewoo Kalos Rear Hub Replacement
Daewoo Kalos rear wheel bearing
,25x52x37mm auto hub bearing
,wheel hub bearing replacement
DU25520037 25*52*37mm Auto Wheel Bearing Daewoo Kalos Rear Hub Replacement
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| B2B Inquiry Alias | DU25520037 |
| Universal Export Code | DAC25520037 |
| Daewoo / GM Master OE | 94535214, 96471775 |
| Dimensions | 25 x 52 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 52.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- Daewoo / GM OEs: 94535214, 96471775, 96316756, 96316634
- Universal Industrial Code: DU25520037, DAC25520037
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 3967, VKBA 6934, R190.04, 713 6448 00
- European Industrial Bare Stampings: BAH-0036, 546467
Vehicle Applications
- Daewoo Kalos (KLAS): - Rear Axle Hub
- Chevrolet Aveo (T200, T250, T300): - Rear Axle Hub
- Chevrolet Spark / Matiz (M200, M300): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



DU25520037 25*52*37mm Auto Wheel Bearing Daewoo Kalos Rear Hub Replacement Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias DU25520037 Universal Export Code DAC25520037 Daewoo / GM Master OE 94535214, 96471775 Dimensions 25 x 52 x 37 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 52.00 mm Width 37.00 mm ...