FC40650S01 Auto Wheel Bearing 27x53x43mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale
Auto wheel bearing 27x53x43mm
,Double row hub bearing
,Wheel hub bearing with warranty
FC40650S01 Auto Wheel Bearing 27x53x43mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Opel/GM Master OE | 9196286, 1604007 |
| B2B Inquiry Alias | FC40650S01 |
| Universal Export Code | DAC27530043 |
| Dimensions | 27 x 53 x 43 mm |
| Bore Size (Inner) | 27.00 mm |
| Outer Diameter | 53.00 mm |
| Width | 43.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Hub Bearing |
| Placement | Rear Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
Opel/Vauxhall Group OEs: 9196286, 1604007, 16 04 007, 9156695
-
European Industrial Bare Stampings: FC40650S01, FC.40650.S01, IJ231002
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 3601, R153.37, 713 6442 20
-
Universal Industrial Code: DAC27530043
Vehicle Applications
-
Opel Corsa C (F08, F68): - Rear Axle Hub
-
Opel Tigra TwinTop: - Rear Axle Hub
-
Vauxhall Corsa Mk2 / Tigra Mk2: - Rear Axle Hub


Our Company Photo



FC40650S01 Auto Wheel Bearing 27x53x43mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale Parameter Industrial Details Opel/GM Master OE 9196286, 1604007 B2B Inquiry Alias FC40650S01 Universal Export Code DAC27530043 Dimensions 27 x 53 x 43 mm Bore Size (Inner) 27.00 mm Outer Diameter 53.00 mm Width 43...