BAH-0051B Front Wheel Hub Bearing 37x72x33 mm Auto Bearing for Citroen Peugeot
Citroen Peugeot wheel hub bearing
,37x72x33mm front wheel bearing
,auto wheel hub bearing with warranty
BAH-0051B Front Wheel Hub Bearing 37x72x33 mm Auto Bearing for Citroen Peugeot
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| PSA Master OE | 3350.32, 3350.82 |
| B2B Inquiry Alias | BAH-0051B / BAH0051B |
| Universal Export Code | DAC37720033 |
| Dimensions | 37 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 37.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.32, 3350.82, 3350.33
-
European Industrial Stampings: BAH-0051B, BAH0051
-
European Retail Kit Equivalent: VKBA 3554
-
Universal Industrial Code: DAC37720033
Vehicle Applications
-
Peugeot 206 / 206+: - Front Axle Hub
-
Peugeot 306: - Front Axle Hub
-
Citroen Xsara / ZX: - Front Axle Hub


Our Company Photo



BAH-0051B Front Wheel Hub Bearing 37x72x33 mm Auto Bearing for Citroen Peugeot Parameter Industrial Details PSA Master OE 3350.32, 3350.82 B2B Inquiry Alias BAH-0051B / BAH0051B Universal Export Code DAC37720033 Dimensions 37 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 37.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33...