43210-42G00 Rear Wheel Bearing 40*80*38mm for Nissan D22 Pathfinder
Nissan D22 rear wheel bearing
,Pathfinder wheel hub bearing 40x80x38mm
,Nissan D22 rear bearing with warranty
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| B2B Inquiry Alias | 43210-42G00 |
| Universal Export Code | DAC40800038 |
| Nissan Master OE | 43210-42G00, 43210-42G10 |
| Dimensions | 40 x 80 x 38 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 80.00 mm |
| Width | 38.00 mm |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
- Nissan OEs: 43210-42G00, 43210-42G10
-
Universal Industrial Code: DAC40800038
-
European Retail Kit Equivalents: 713 6138 50, R168.67, 962985, ADN18330
- Common Industry Code: 513246
-
Nissan Terrano (WD21, R20): - Rear Axle Hub
-
Nissan Pathfinder (WD21): - Rear Axle Hub
-
Nissan Urvan (E24): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



43210-42G00 Rear Wheel Bearing 40*80*38mm for Nissan D22 Pathfinder Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias 43210-42G00 Universal Export Code DAC40800038 Nissan Master OE 43210-42G00, 43210-42G10 Dimensions 40 x 80 x 38 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 80.00 mm Width 38.00 mm ...