38BWD10 Auto Wheel Bearing 38x74x40mm High Quality Front Hub Unit Wholesale for Mazda 323
38BWD10 auto wheel bearing
,front hub unit for Mazda 323
,38x74x40mm wheel hub bearing
38BWD10 Auto Wheel Bearing 38x74x40mm High Quality Front Hub Unit Wholesale for Mazda 323
| Parameter | Industrial Details |
| Mazda Master OE | H260-33-047 |
| Universal Export Code | 38BWD10 |
| Dimensions | 38 x 74 x 40 mm |
| Bore Size (Inner) | 38.00 mm |
| Outer Diameter | 74.00 mm |
| Width | 40.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub (Mazda 929 Architectures ONLY) |
Cross-Reference / Interchanges
-
MAZDA OEs (Dimensionally Locked): H260-33-047
-
Japanese Industrial Stampings: 38BWD10
-
Aftermarket Equivalents: 051-3907
-
Universal Industrial Code: DAC38740040
Vehicle Applications
- Mazda 929 (HC): (1988 - 1991) - Front Axle Hub


Our Company Photo



38BWD10 Auto Wheel Bearing 38x74x40mm High Quality Front Hub Unit Wholesale for Mazda 323 Parameter Industrial Details Mazda Master OE H260-33-047 Universal Export Code 38BWD10 Dimensions 38 x 74 x 40 mm Bore Size (Inner) 38.00 mm Outer Diameter 74.00 mm Width 40.00 mm Bearing Type Generation 1 ...