FC12180S04 Auto Wheel Bearing 25*52*43mm High Quality Heavy Duty Wholesale
FC12180S04 Auto Wheel Bearing 25*52*43mm High Quality Heavy Duty Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| B2B Inquiry Alias | FC12180S04 |
| Universal Export Code | DAC25520043 |
| European / Asian OE | 7701463986, 1014014149 |
| Dimensions | 25 x 52 x 43 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 52.00 mm |
| Width | 43.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Tapered Roller Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY , |
Cross-Reference / Interchanges
-
European Industrial Bare Stampings: FC12180S04, FC12180, BT2B 1861704 B, F15042
-
Master OEs: 7701463986, 7703090325/ 1014014149
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 975, R155.16, 713 6301 80
-
Universal Industrial Code: DAC25520043 / PW25520043CSHD
Vehicle Applications
- Geely CK / CK1 / CK2 / Otaka: - Rear Axle Hub


Our Company Photo



FC12180S04 Auto Wheel Bearing 25*52*43mm High Quality Heavy Duty Wholesale Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias FC12180S04 Universal Export Code DAC25520043 European / Asian OE 7701463986, 1014014149 Dimensions 25 x 52 x 43 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 52.00 mm Width 43.00 ...