BT2B1861704B Auto Wheel Bearing 25*52*43mm High Quality Heavy Duty Bearing Wholesale
BT2B1861704B Auto Wheel Bearing 25*52*43mm High Quality Heavy Duty Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| B2B Inquiry Alias | BT2B1861704B / BT2B 1861704 B |
| Geely Master OE | 7701463986, 1014014149 |
| Universal Export Code | DAC25520043 |
| Dimensions | 25 x 52 x 43 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 52.00 mm |
| Width | 43.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Tapered Roller Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
Asian Master OEs: 1014014149
-
European Master OEs: 7701463986, 7703090325, 7703090434
-
European Industrial Bare Stampings: BT2B 1861704 B, FC12180 / FC12180S04, F15042
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 975
-
Universal Industrial Code: DAC25520043
Vehicle Applications
- Geely CK / CK1 / CK2 / Otaka: - Rear Axle Hub


Our Company Photo



BT2B1861704B Auto Wheel Bearing 25*52*43mm High Quality Heavy Duty Bearing Wholesale Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias BT2B1861704B / BT2B 1861704 B Geely Master OE 7701463986, 1014014149 Universal Export Code DAC25520043 Dimensions 25 x 52 x 43 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer ...