6714005 Auto Wheel Bearing 25*55*48mm High Quality Double Row Bearing Wholesale
6714005 Auto Wheel Bearing 25*55*48mm High Quality Double Row Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| B2B Inquiry Alias | 6714005 |
| Universal Export Code | DAC25550048 |
| OE | 7701208059 |
| Nissan Master OE | 43210-1HL0A, 43210-1HA1A |
| Dimensions | 25 x 55 x 48 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 55.00 mm |
| Width | 48.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row / Tapered Roller Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- OE: VKBA 3676, R155.78, 713 6309 70
- Nissan Group Equivalents: VKBA 7616, 962008
- European Industrial Bare Stampings: FC41288S03
- Universal Industrial Code: DAC25550048
Vehicle Applications
-
Nissan Almera / Sunny / Versa (N17): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



6714005 Auto Wheel Bearing 25*55*48mm High Quality Double Row Bearing Wholesale Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias 6714005 Universal Export Code DAC25550048 OE 7701208059 Nissan Master OE 43210-1HL0A, 43210-1HA1A Dimensions 25 x 55 x 48 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 55.00 ...