43210-1HL0A Rear Wheel Hub Bearing 25*55*48mm Auto Bearing for Nissan Sunny
43210-1HL0A Rear Wheel Hub Bearing 25*55*48mm Auto Bearing for Nissan Sunny
| Parameter | Industrial Details |
| B2B Inquiry Alias | 43210-1HL0A |
| Universal Export Code | DAC25550048 |
| Dimensions | 25 x 55 x 48 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 55.00 mm |
| Width | 48.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row / Tapered Roller Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- Nissan Group OEs: 43210-1HL0A, 43210-1HA1A, 43210-1HM0A, 43210-1HA9D
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 7616, 713 6330 70, ADN18382
- Verified Aftermarket Equivalents: 962008, KLT-NS-097
- Universal Industrial Code: DAC25550048
Vehicle Applications
- Nissan Micra IV (K13): - Rear Axle Hub
- Nissan Note (E12): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



43210-1HL0A Rear Wheel Hub Bearing 25*55*48mm Auto Bearing for Nissan Sunny Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias 43210-1HL0A Universal Export Code DAC25550048 Dimensions 25 x 55 x 48 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 55.00 mm Width 48.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row / ...