713623590 Car Wheel Hub Bearing 25*52*42mm for Vehicle Assembly
713623590 Car Wheel Hub Bearing 25*52*42mm for Vehicle Assembly
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| B2B Inquiry Alias | 713623590 |
| Universal Export Code | DAC25520042 |
| Suzuki Master OE | 46860-76G00, 46860-76G01, 46860-80G00 |
| Dimensions | 25 x 52 x 42 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 52.00 mm |
| Width | 42.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
Master OEs: 46860-76G00, 46860-80G00, 46860-83E00 / 4700323, 4706538
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 3572, R177.42, 713 6234 80
-
Japanese Industrial Bare Stampings: 25BWD01, 25BWD01E
-
Universal Industrial Code: DAC25520042 / DAC2552W-4CS25
Vehicle Applications
-
Suzuki Wagon R+ (MM): - Rear Axle Hub
-
Suzuki Alto (FF, HA12, HA23): - Rear Axle Hub
-
Opel Agila (A) (H00): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



713623590 Car Wheel Hub Bearing 25*52*42mm for Vehicle Assembly Parameter Industrial Details B2B Inquiry Alias 713623590 Universal Export Code DAC25520042 Suzuki Master OE 46860-76G00, 46860-76G01, 46860-80G00 Dimensions 25 x 52 x 42 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 52.00 mm Width 42.00 ...