636114 Auto Wheel Bearing 34*66*37mm High Quality Double Row Bearing Wholesale
Auto wheel bearing 34x66x37mm
,Double row wheel hub bearing
,Wholesale wheel bearing with warranty
636114 Auto Wheel Bearing 34*66*37mm High Quality Double Row Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Opel Master OE | 1603195, 90447280 |
| B2B Inquiry Alias | 636114 / BAHB 636114 |
| Universal Export Code | DAC34660037 |
| Dimensions | 34 x 66 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 34.00 mm |
| Outer Diameter | 66.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
Opel / Vauxhall / GM OEs: 1603195, 328106, 90447280, 90279331, 90510544
-
European Industrial Bare Stampings: 636114, BAHB 636114, BAHB 636114 A, BAHB 636114 B
-
European Retail Kit Equivalents: VKBA 3403, R153.25, 713 6441 50
-
Universal Industrial Code: DAC34660037
Vehicle Applications
-
Opel Astra F: - Front Axle Hub
-
Opel Kadett E: - Front Axle Hub
-
Opel Tigra (Mk1): - Front Axle Hub


Our Company Photo



636114 Auto Wheel Bearing 34*66*37mm High Quality Double Row Bearing Wholesale Parameter Industrial Details Opel Master OE 1603195, 90447280 B2B Inquiry Alias 636114 / BAHB 636114 Universal Export Code DAC34660037 Dimensions 34 x 66 x 37 mm Bore Size (Inner) 34.00 mm Outer Diameter 66.00 mm Width 37...