BAH-0200 Car Wheel Bearing 34*67*37mm Front Hub Unit for Toyota
Toyota front wheel bearing
,34x67x37mm hub bearing
,car wheel hub unit
BAH-0200 Car Wheel Bearing 34*67*37mm Front Hub Unit for Toyota
| Parameter | Industrial Details |
| GM / Chevrolet Master OE | 93362342, 9156278 |
| B2B Inquiry Alias | BAH-0200 / BAH 0200 |
| Universal Export Code | DAC34670037 |
| Dimensions | 34 x 67 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 34.00 mm |
| Outer Diameter | 67.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- GM / Chevrolet / Opel OEs: 93362342, 9156278, 9195608
- European SKF Stampings & Kits: BAH-0200, BAH 0200, VKBA 3600, VKBA 3600A
- German Industrial Bare Stampings: 803775, 559530
- European Retail Kit Equivalents: R153.39, 713 6440 80
- Universal Industrial Code: DAC34670037
Vehicle Applications
- Proton Iriz: - Front Axle Hub
- Proton Persona (VVT): - Front Axle Hub
- Proton Saga (VVT): - Front Axle Hub


Our Company Photo



BAH-0200 Car Wheel Bearing 34*67*37mm Front Hub Unit for Toyota Parameter Industrial Details GM / Chevrolet Master OE 93362342, 9156278 B2B Inquiry Alias BAH-0200 / BAH 0200 Universal Export Code DAC34670037 Dimensions 34 x 67 x 37 mm Bore Size (Inner) 34.00 mm Outer Diameter 67.00 mm Width 37.00 mm ...