BAHB636148 Auto Wheel Bearing 38x74x40mm High Quality Front Hub Unit Wholesale for Mazda 323
Mazda 323 front wheel bearing
,38x74x40mm hub bearing unit
,high quality Mazda wheel bearing
BAHB636148 Auto Wheel Bearing 38x74x40 High Quality Front Hub Unit Wholesale for Mazda 323
| Parameter | Industrial Details |
| Mazda Master OE | H260-33-047 |
| B2B Inquiry Alias | BAHB 636148 |
| Universal Export Code | DAC38740040 |
| Dimensions | 38 x 74 x 40 mm |
| Bore Size (Inner) | 38.00 mm |
| Outer Diameter | 74.00 mm |
| Width | 40.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub (Mazda 929 Architectures ONLY) |
Cross-Reference / Interchanges
-
MAZDA OEs (Dimensionally Locked): H260-33-047
-
European Industrial Stampings: BAHB 636148
-
Japanese Industrial Stampings: 38BWD10
-
Universal Industrial Code: DAC38740040
Vehicle Applications
- Mazda 929 (HC): (1988 - 1991) - Front Axle Hub


Our Company Photo



BAHB636148 Auto Wheel Bearing 38x74x40 High Quality Front Hub Unit Wholesale for Mazda 323 Parameter Industrial Details Mazda Master OE H260-33-047 B2B Inquiry Alias BAHB 636148 Universal Export Code DAC38740040 Dimensions 38 x 74 x 40 mm Bore Size (Inner) 38.00 mm Outer Diameter 74.00 mm Width 40...