VKBA3551 Car Wheel Hub Bearing 40x73x55mm High Rigidity Front Hub Unit for Toyota Pickup Wholesale
Toyota Pickup wheel hub bearing
,40x73x55mm front hub unit
,high rigidity wheel bearing
VKBA3551 Car Wheel Hub Bearing 40x73x55mm High Rigidity Front Hub Unit for Toyota Pickup Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Master OE | 504166117, 504164177 |
| B2B Inquiry Alias | VKBA 3551 |
| Universal Export Code | DAC40730055 |
| Dimensions | 40 x 73 x 55 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 73.00 mm |
| Width | 55.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Tapered Roller Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
OEs: 504166117, 504164177, 93824580, 42470840, 99825736
-
European Aftermarket Kit Equivalents: VKBA 3551 , R140.13
-
Universal Industrial Code: DAC40730055 / BTH1024
Vehicle Applications
-
Daily II: (35.12 / 49.12 etc.) - Front Axle Hub
-
Daily III / IV: - Front Axle Hub
-
Daily V / VI: - Front Axle Hub


Our Company Photo



VKBA3551 Car Wheel Hub Bearing 40x73x55mm High Rigidity Front Hub Unit for Toyota Pickup Wholesale Parameter Industrial Details Master OE 504166117, 504164177 B2B Inquiry Alias VKBA 3551 Universal Export Code DAC40730055 Dimensions 40 x 73 x 55 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 73.00 mm ...