Hyundai Atos/Kia Picanto OE 51720-02000 Wheel Bearing 38.1x70x37mm
auto wheel bearings 38.1mm
,wheel hub bearing 70mm size
,wheel bearings with warranty
Hyundai Atos/Kia Picanto OE 51720-02000 Wheel Bearing 38.1x70x37mm
| Parameter | Industrial Details |
| Hyundai / KIA Master OE | 51720-02000 |
| Universal Export Code | DAC38700037 |
| Dimensions | 38.1 x 70 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 38.10 mm |
| Outer Diameter | 70.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
- HYUNDAI / KIA OEs: 51720-02000, 51720-25000, 51720-29000, 51720-29100, 51720-29150, 51720-29300
- Universal Industrial Code: DAC38700037
- Asian Standard Fitment: 38BWD19
Vehicle Applications
- Hyundai Atos / Atos Prime: - Front Axle Hub
- Hyundai Accent (X3, LC, MC): - Front Axle Hub
- Hyundai Verna: - Front Axle Hub
- Hyundai Getz: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Hyundai Atos/Kia Picanto OE 51720-02000 Wheel Bearing 38.1x70x37mm Parameter Industrial Details Hyundai / KIA Master OE 51720-02000 Universal Export Code DAC38700037 Dimensions 38.1 x 70 x 37 mm Bore Size (Inner) 38.10 mm Outer Diameter 70.00 mm Width 37.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row ...