Citroen Berlingo/Xsara VKBC20013 Front Bearing 37x72x33mm
Auto wheel bearings for Citroen
,Wheel hub bearing 37x72x33mm
,Citroen wheel bearings with warranty
Citroen Berlingo/Xsara VKBC20013 Front Bearing 37x72x33mm
| Parameter | Industrial Details |
| Citroën / Peugeot Master OE | 3350.72, 3350.86 |
| B2B Inquiry Alias | VKBC20013 |
| Universal Export Code | DAC37720033 |
| Dimensions | 37 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 37.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
CITROËN / PEUGEOT OEs: 3350.72, 3350.86, 3350.92, 3350.68
-
Universal Industrial Code: DAC37720033
-
Asian Standard Fitment: XGB40547
Vehicle Applications
-
Citroën Berlingo (First Generation / M49 / M59): - Front Axle Hub
-
Citroën Xsara / Xsara Picasso: - Front Axle Hub
-
Citroën C2 / C3 (I, II) / DS3: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Citroen Berlingo/Xsara VKBC20013 Front Bearing 37x72x33mm Parameter Industrial Details Citroën / Peugeot Master OE 3350.72, 3350.86 B2B Inquiry Alias VKBC20013 Universal Export Code DAC37720033 Dimensions 37 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 37.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 mm Bearing Type ...