Dacia Logan/Sandero R189.24 Front Bearing 36x66x35mm
auto wheel bearings 36x66x35mm
,wheel hub bearing with warranty
,36mm auto wheel bearing replacement
Dacia Logan/Sandero R189.24 Front Bearing 36x66x35mm
| Parameter | Industrial Details |
| KIA / Hyundai Master OE | 51720-1Y000 |
| B2B Inquiry Alias | R189.24 |
| Universal Export Code | DAC36660035 |
| Dimensions | 36 x 66 x 35 mm |
| Bore Size (Inner) | 36.00 mm |
| Outer Diameter | 66.00 mm |
| Width | 35.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
KIA / HYUNDAI OE: 51720-1Y000
-
Universal Industrial Code: DAC36660035
-
Asian Standard Fitment: PW36660035CS
Vehicle Applications
-
KIA Picanto (TA, JA): (2011 - Present) - Front Axle Hub
-
KIA Morning: (2011 - Present) - Front Axle Hub


Our Company Photo



Dacia Logan/Sandero R189.24 Front Bearing 36x66x35mm Parameter Industrial Details KIA / Hyundai Master OE 51720-1Y000 B2B Inquiry Alias R189.24 Universal Export Code DAC36660035 Dimensions 36 x 66 x 35 mm Bore Size (Inner) 36.00 mm Outer Diameter 66.00 mm Width 35.00 mm Bearing Type Generation 1 ...