Factory DAC35720033ABS 35x72x33mm Wheel Bearing With Magnetic Encoder
Auto wheel bearings 35x72x33mm
,Wheel hub bearing VKBA3538
,DAC35720033ABS wheel bearings
Factory DAC35720033ABS 35x72x33mm Wheel Bearing With Magnetic Encoder
| Parameter | Industrial Details |
| Fiat / Lancia Master OE | 46773660, 71714459 |
| Universal Export Code | DAC35720033ABS |
| Dimensions | 35 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Sensor Technology | YES - Integrated ABS Magnetic Encoder Ring |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
FIAT / ALFA ROMEO / LANCIA OEs: 46773660, 71714459, 46527733, 71753062, 46528566
-
Universal Industrial Code: DAC35720033ABS
-
Asian Standard Fitment: PW35720033CS
Vehicle Applications
-
Fiat Grande Punto / Punto Evo: (2005 - Present) - Front Axle Hub
-
Fiat Linea / Qubo / Fiorino: - Front Axle Hub
-
Alfa Romeo MiTo (955): - Front Axle Hub
-
Lancia Ypsilon: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Factory DAC35720033ABS 35x72x33mm Wheel Bearing With Magnetic Encoder Parameter Industrial Details Fiat / Lancia Master OE 46773660, 71714459 Universal Export Code DAC35720033ABS Dimensions 35 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 mm Sensor Technology YES - ...