Skoda Favorit Front Wheel Bearing F459511 35x68x37mm Replacement
Skoda FAVORIT wheel hub bearing
,35x68x37mm wheel hub bearing
,F459511 wheel bearing with warranty
Skoda Favorit Front Wheel Bearing F459511 35x68x37mm Replacement
| Parameter | Industrial Details |
| Skoda Master OE | 6U0498002, 115420180 |
| B2B Inquiry Alias | F459511 |
| Universal Export Code | DAC35680037 |
| Dimensions | 35 x 68 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 68.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
- SKODA OEs: 6U0498002, 6U0498003, 115420180, 969106801
- Universal Industrial Code: DAC35680037
- Asian Standard Fitment: 35BWD21
Vehicle Applications
- Skoda Favorit (781, 785, 787): (1989 - 1995) - Front Axle Hub
- Skoda Felicia I / II (6U1, 6U5, 797): (1994 - 2001) - Front Axle Hub
- VW Caddy II Pickup (9U7): (1996 - 2000) - Front Axle Hub


Our Company Photo



Skoda Favorit Front Wheel Bearing F459511 35x68x37mm Replacement Parameter Industrial Details Skoda Master OE 6U0498002, 115420180 B2B Inquiry Alias F459511 Universal Export Code DAC35680037 Dimensions 35 x 68 x 37 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 68.00 mm Width 37.00 mm Bearing Type ...