JDM Front Hub Bearing 35BWD07CA123 35x68x33/30mm Wholesale
35mm auto wheel bearings
,wheel hub bearing with warranty
,68mm auto wheel bearings
JDM Front Hub Bearing 35BWD07CA123 35x68x33/30mm Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Nissan Master OE | 40210-21B00, 40210-34B00 |
| B2B Inquiry Alias | 35BWD07CA123 |
| Universal Export Code | DAC35680033/30 |
| Dimensions | 35 x 68 x 33 / 30 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 68.00 mm |
| Width (Inner Ring) | 33.00 mm |
| Width (Outer Ring) | 30.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
NISSAN OEs: 40210-21B00, 40210-34B00, 40202-21B00
-
Universal Industrial Code: DAC35680033/30
-
Asian Standard Fitment: 35BWD07 / 35BWD07A / ZA-35BWD07
Vehicle Applications
- Nissan March (K10): (1982 - 1992) - Front Axle Hub
- Nissan Figaro (FK10): (1991) - Front Axle Hub


Our Company Photo



JDM Front Hub Bearing 35BWD07CA123 35x68x33/30mm Wholesale Parameter Industrial Details Nissan Master OE 40210-21B00, 40210-34B00 B2B Inquiry Alias 35BWD07CA123 Universal Export Code DAC35680033/30 Dimensions 35 x 68 x 33 / 30 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 68.00 mm Width (Inner Ring) ...