Fiat Punto/Palio Front Wheel Bearing VKBC20074 35x66x32mm
35mm auto wheel bearings
,wheel hub bearing 66mm
,32mm wheel bearings with warranty
Fiat Punto/Palio Front Wheel Bearing VKBC20074 35x66x32mm
| Parameter | Industrial Details |
| Fiat Master OE | 46450604, 46512971 |
| B2B Inquiry Alias | VKBC20074 |
| Universal Export Code | DAC35660032 |
| Dimensions | 35 x 66 x 32 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 66.00 mm |
| Width | 32.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
FIAT / LANCIA OEs: 46450604, 46512971, 7551607
-
Universal Industrial Code: DAC35660032
-
Asian Standard Fitment: PW35660032CS
Vehicle Applications
- Fiat Palio (178): (1.0, 1.2 Base Models) - Front Axle Hub
- Fiat Siena (178): (1.0, 1.2 Base Models) - Front Axle Hub
- Fiat Uno / Panda: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Fiat Punto/Palio Front Wheel Bearing VKBC20074 35x66x32mm Parameter Industrial Details Fiat Master OE 46450604, 46512971 B2B Inquiry Alias VKBC20074 Universal Export Code DAC35660032 Dimensions 35 x 66 x 32 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 66.00 mm Width 32.00 mm Bearing Type Generation ...