Daihatsu Justy IV / Subaru Justy Wheel Bearing JWB-3036 35x64x37mm
Daihatsu JUSTY IV wheel bearings
,JWB-3036 wheel hub bearing
,35x64x37mm auto wheel bearings
Daihatsu Justy IV / Subaru Justy Wheel Bearing JWB-3036 35x64x37mm
| Parameter | Industrial Details |
| Subaru / Daihatsu Master OE | 90043-63361, 43560-B2020 |
| B2B Inquiry Alias | JWB-3036 |
| Universal Export Code | DAC35640037 |
| Dimensions | 35 x 64 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 64.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
SUBARU / DAIHATSU / TOYOTA OEs: 90043-63361, 43560-B2020, 90043-63253, 90043-63150
-
Universal Industrial Code: DAC35640037
-
Asian Standard Fitment: DAC3564A-1CS31
Vehicle Applications
- Daihatsu Sirion / Boon (M300): - Front Axle Hub (Massive application in global hatchback fleet)
- Daihatsu Charade: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Daihatsu Justy IV / Subaru Justy Wheel Bearing JWB-3036 35x64x37mm Parameter Industrial Details Subaru / Daihatsu Master OE 90043-63361, 43560-B2020 B2B Inquiry Alias JWB-3036 Universal Export Code DAC35640037 Dimensions 35 x 64 x 37 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 64.00 mm Width 37.00 ...