43440M68K20 35*62*40mm Auto Wheel Bearings For Nissan PIXO
Nissan PIXO wheel bearings
,35x62x40mm auto wheel bearings
,wheel hub bearings with warranty
Suzuki Alto / Nissan Pixo Front Bearing 43440M68K20 35x62x40mm
| Parameter | Industrial Details |
| Suzuki / Nissan Master OE | 43440M68K00(Correcting RFQ typo of 43440M68K20) |
| Dimensions | 35 x 62 x 40 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 62.00 mm |
| Width | 40.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
SUZUKI OEs: 43440M68K00, 43440-84F00, 43440-58J00, 43440-78A00, 43440-M79F00
-
NISSAN OEs: 40210-4A00G, 40210-4A00D
-
Universal Code: DAC35620040
Vehicle Applications
-
Suzuki Alto V / VI / VII: (1998 - 2014) - Front Axle Hub
-
Nissan Pixo (UA0): (2009 - 2013) - Front Axle Hub
-
Suzuki Ignis I: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Suzuki Alto / Nissan Pixo Front Bearing 43440M68K20 35x62x40mm Parameter Industrial Details Suzuki / Nissan Master OE 43440M68K00(Correcting RFQ typo of 43440M68K20) Dimensions 35 x 62 x 40 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 62.00 mm Width 40.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row ...