DAC34660037 Front Hub Bearing 34x66x37mm | Chevrolet Bulk Supply
34mm wheel hub bearing for Honda
,66mm wheel hub bearing with warranty
,Honda wheel hub bearing 37mm
DAC34660037 Front Hub Bearing 34x66x37mm | Chevrolet Bulk Supply
| Parameter | Industrial Details |
| Opel / GM Master OE | 1603195, 90447280 |
| Universal Export Code | DAC34660037 |
| Dimensions | 34 x 66 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 34.00 mm |
| Outer Diameter | 66.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
VAUXHALL OEs: 1603195, 90447280, 90510544, 328106
-
CHEVROLET OEs: 90447280, 90510544
-
Universal Industrial Code: DAC34660037
-
Asian Standard Fitment: PW34660037CS
Vehicle Applications
- Chevrolet Sail / Corsa: - Front Axle Hub


Our Company Photo



DAC34660037 Front Hub Bearing 34x66x37mm | Chevrolet Bulk Supply Parameter Industrial Details Opel / GM Master OE 1603195, 90447280 Universal Export Code DAC34660037 Dimensions 34 x 66 x 37 mm Bore Size (Inner) 34.00 mm Outer Diameter 66.00 mm Width 37.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row ...