DAC28580048 Car Wheel Bearing 28*58*48 mm Rear Hub Bearing for Suzuki Wagon R Opel
28x58x48mm wheel hub bearing
,wheel bearing with warranty
,wheel hub bearing replacement
DAC28580048 Car Wheel Bearing 28*58*48 mm Rear Hub Bearing for Suzuki Wagon R Opel
| Parameter | Industrial Details |
| Mitsubishi Master OE | 3785A024 |
| Universal Export Code | DAC28580048 |
| Dimensions | 28 x 58 x 48 mm |
| Bore Size (Inner) | 28.00 mm |
| Outer Diameter | 58.00 mm |
| Width | 48.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Rear Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- Mitsubishi OE (Dimensionally Locked): 3785A024
- European Industrial Stampings: FEBEST DAC28580048
- Universal Industrial Code: DAC28580048
Vehicle Applications
- Mitsubishi Mirage (A10): (2012+) - Rear Axle Hub
- Mitsubishi Space Star (A00): (2012+) - Rear Axle Hub


Our Company Photo



DAC28580048 Car Wheel Bearing 28*58*48 mm Rear Hub Bearing for Suzuki Wagon R Opel Parameter Industrial Details Mitsubishi Master OE 3785A024 Universal Export Code DAC28580048 Dimensions 28 x 58 x 48 mm Bore Size (Inner) 28.00 mm Outer Diameter 58.00 mm Width 48.00 mm Bearing Type Generation 1 ...