Mazda / Kia Front Wheel Bearing GH028010B 28x58x42mm Replacement
28mm wheel hub bearing
,58mm wheel bearing with warranty
,GH028010B wheel hub bearing
Mazda / Kia Front Wheel Bearing GH028010B 28x58x42mm Replacement
| Parameter | Industrial Details |
| Mazda / Kia Master OE | 1A00-33-047 (Mazda), 0K011-33-047 (Kia) |
| B2B Inquiry Alias | GH028010B |
| Universal Export Code | DAC28580042 |
| Dimensions | 28 x 58 x 42 mm |
| Bore Size (Inner) | 28.00 mm |
| Outer Diameter | 58.00 mm |
| Width | 42.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
MAZDA OEs: 1A00-33-047, 1A00-33-047A
-
KIA OEs: 0K011-33-047, K001-33-047
-
SUZUKI / GM OEs: 09267-28001, 09267-28002, 94535245
-
Universal Industrial Code: DAC28580042 / 28BWD03
Vehicle Applications
-
Mazda Scrum (DJ51/DK51 etc.): - Front Axle Hub
-
Kia Towner: - Front Axle Hub
-
Suzuki Carry / Every: - Front Axle Hub
-
Chevrolet / Daewoo Damas / Labo: - Front Axle Hub


Our Company Photo



Mazda / Kia Front Wheel Bearing GH028010B 28x58x42mm Replacement Parameter Industrial Details Mazda / Kia Master OE 1A00-33-047 (Mazda), 0K011-33-047 (Kia) B2B Inquiry Alias GH028010B Universal Export Code DAC28580042 Dimensions 28 x 58 x 42 mm Bore Size (Inner) 28.00 mm Outer Diameter 58.00 mm ...