91120272 28x58x42mm Front Hub Bearing 28x58x42mm | Daewoo Damas / Suzuki Carry Bulk Supply
28x58x42mm wheel hub bearing
,wheel hub bearing with warranty
,91120272 wheel bearing replacement
91120272 28x58x42mm Front Hub Bearing 28x58x42mm | Daewoo Damas / Suzuki Carry Bulk Supply
| Parameter | Industrial Details |
| Daewoo / Suzuki Master OE | 91120272, 09267-28001 |
| Universal Export Code | DAC28580042 |
| Dimensions | 28 x 58 x 42 mm |
| Bore Size (Inner) | 28.00 mm |
| Outer Diameter | 58.00 mm |
| Width | 42.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
- DAEWOO / CHEVROLET OEs (Damas/Labo): 91120272, 94535245
- SUZUKI / VAUXHALL OEs: 09267-28001, 09267-28002, 91120271
- MAZDA / KIA Shared OEs: 1A00-33-047, 0K011-33-047
- Universal Industrial Code: DAC28580042 / 28BWD03
Vehicle Applications
- Suzuki Super Carry / Every: - Front Axle Hub
- Vauxhall / Bedford Rascal: - Front Axle Hub
- Mazda Scrum / Kia Towner: - Front Axle Hub


Our Company Photo



91120272 28x58x42mm Front Hub Bearing 28x58x42mm | Daewoo Damas / Suzuki Carry Bulk Supply Parameter Industrial Details Daewoo / Suzuki Master OE 91120272, 09267-28001 Universal Export Code DAC28580042 Dimensions 28 x 58 x 42 mm Bore Size (Inner) 28.00 mm Outer Diameter 58.00 mm Width 42.00 mm ...