Nissan March / Sunny Rear Hub Bearing 43210-1HA1A 25x55x48mm
25x55x48mm wheel hub bearing
,DAC25550048 wheel bearing with warranty
,2RS wheel hub bearing 43210-1HA1A
Nissan March / Sunny Front Hub Bearing 43210-1HA1A 25x55x48mm
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| Nissan Master OE | 43210-1HA1A |
| Universal Export Code | DAC25550048 |
| Dimensions | 25 x 55 x 48 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 55.00 mm |
| Width | 48.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- NISSAN OEs (Dimensionally Locked): 43210-1HA1A, 43210-1HM0A, 43210-1HA9D, 43210-1HL0A
- European Aftermarket Reference: VKBA 3676
- Universal Industrial Code: DAC25550048
Vehicle Applications
- Nissan March / Micra (K13): (2010+) - REAR Axle Hub (Core application)
- Nissan Sunny / Versa / Almera (N17): (2011+) - REAR Axle Hub
- Nissan Note (E12): (2012+) - REAR Axle Hub
- Datsun Go / Go+: - REAR Axle Hub


Our Company Photo



Nissan March / Sunny Front Hub Bearing 43210-1HA1A 25x55x48mm Parameter Industrial Details Nissan Master OE 43210-1HA1A Universal Export Code DAC25550048 Dimensions 25 x 55 x 48 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 55.00 mm Width 48.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row Angular Contact ...