Universal Front Wheel Bearing DAC25550048 2RS 25x55x48mm Factory Wholesale
25x55x48mm wheel hub bearing
,wheel hub bearing with warranty
,2RS sealed wheel bearing
Universal Front Wheel Bearing DAC25550048 2RS 25x55x48mm Factory Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Nissan OE | 43210-1HM0A, 43210-1HA1A |
| Universal Export Code | DAC25550048 |
| Dimensions | 25 x 55 x 48 mm |
| Bore Size (Inner) | 55.00 mm |
| Outer Diameter | 55.00 mm |
| Width | 48.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- NISSAN OEs: 43210-1HM0A, 43210-1HA1A, 43210-1HA9D, 43210-1HL0A
- European Aftermarket Equivalents: VKBA 3676 , FC41288-S01
- Universal Industrial Code: DAC25550048
Vehicle Applications
- Nissan Sunny / Versa / Almera (N17): - REAR Axle Hub
- Nissan Note (E12): - REAR Axle Hub
- Datsun Go / Go+: - REAR Axle Hub


Our Company Photo



Universal Front Wheel Bearing DAC25550048 2RS 25x55x48mm Factory Wholesale Parameter Industrial Details Nissan OE 43210-1HM0A, 43210-1HA1A Universal Export Code DAC25550048 Dimensions 25 x 55 x 48 mm Bore Size (Inner) 55.00 mm Outer Diameter 55.00 mm Width 48.00 mm Bearing Type Generation 1 Double ...