Peugeot Citroen Front Hub Bearing 3748.39 25x52x37mm Premium Replacement
Nissan MICRA III wheel bearings
,Auto wheel bearings 25x52x37
,Wheel hub bearing for Nissan
Peugeot Citroen Front Hub Bearing 3748.39 25x52x37mm Premium Replacement
| Parameter | Industrial Details |
| Peugeot / Citroen Master OE | 3748.39 |
| Universal Export Code | DAC25520037 |
| Dimensions | 25 x 52 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 52.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing / Tapered variant |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
PSA GROUP OEs (Peugeot / Citroen): 3748.39, E268422
-
Universal Industrial Code: DAC25520037
Vehicle Applications
-
Peugeot 206 / 206+: - REAR Axle Hub
-
Peugeot 306: - REAR Axle Hub
-
Citroen Xsara: - REAR Axle Hub
-
Citroen ZX: - REAR Axle Hub


Our Company Photo



Peugeot Citroen Front Hub Bearing 3748.39 25x52x37mm Premium Replacement Parameter Industrial Details Peugeot / Citroen Master OE 3748.39 Universal Export Code DAC25520037 Dimensions 25 x 52 x 37 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 52.00 mm Width 37.00 mm Bearing Type Generation 1 Double ...