GH0022R5 Auto Wheel Bearing 25x52x37 mm Rear Wheel Hub Bearing for Nissan MICRA III
Nissan MICRA III wheel bearings
,GH0022R5 wheel hub bearing
,25x52x37mm auto wheel bearings
GH0022R5 Auto Wheel Bearing 25x52x37 mm Rear Wheel Hub Bearing for Nissan MICRA III
| Parameter | Industrial Details |
| Nissan Master OE | 43210-AX000, 43210-AZ300 |
| B2B Inquiry Alias | GH0022R5 |
| Universal Export Code | DAC25520037 |
| Dimensions | 25 x 52 x 37 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 52.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
-
NISSAN OEs (Rear Axle): 43210-AX000, 43210-AZ300
-
OEs (Shared Platform): 7701205812, 7701207677, 7701462217
-
Universal Industrial Code: DAC25520037
Vehicle Applications
-
Nissan MICRA III (K12): (2003 - 2010) - REAR Axle Hub
-
Nissan Note (E11): (2006 - 2012) - REAR Axle Hub


Our Company Photo



GH0022R5 Auto Wheel Bearing 25x52x37 mm Rear Wheel Hub Bearing for Nissan MICRA III Parameter Industrial Details Nissan Master OE 43210-AX000, 43210-AZ300 B2B Inquiry Alias GH0022R5 Universal Export Code DAC25520037 Dimensions 25 x 52 x 37 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 52.00 mm Width ...