DAC37720033 Auto Wheel Bearing 37x72x33mm High Quality Front Hub Bearing Wholesale
GB40547S01 Auto Wheel Bearings
,IR-8740 Auto Wheel Bearings
,Citroen Auto Wheel Bearings
DAC37720033 Auto Wheel Bearing 37x72x33mm High Quality Front Hub Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| PSA Master OE | 3350.86, 3350.82, 3350.72 |
| Universal Export Code | DAC37720033 |
| Dimensions | 37 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 37.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
- PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.86, 3350.82, 3350.72
- European Retail Kit Equivalent: R166.03
- OEM Industrial Stampings: XGB40547, GB40547
- Universal Industrial Code: DAC37720033
- Peugeot 206 / 206+: - Front Axle Hub
- Peugeot 207 / 301 / 1007: - Front Axle Hub
- Citroen C2 / C3 / C-Elysee: - Front Axle Hub


Our Company Photo



DAC37720033 Auto Wheel Bearing 37x72x33mm High Quality Front Hub Bearing Wholesale Parameter Industrial Details PSA Master OE 3350.86, 3350.82, 3350.72 Universal Export Code DAC37720033 Dimensions 37 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 37.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 mm Bearing Type ...