DAC35720033 Front Wheel Hub Bearing 35x72x33 mm Auto Bearing for Mazda VW
Auto Wheel Bearings
,GB40582 Wheel Bearings
,GB12094 Wheel Bearings
DAC35720033 Front Wheel Hub Bearing 35x72x33 mm Auto Bearing for Mazda VW
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| PSA / Fiat Master OE | 3350.17, 5890990, 7555466 |
| Universal Export Code | DAC35720033 |
| Dimensions | 35 x 72 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 72.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.17
- Fiat Group OEs: 5890990, 7555466, 71714468
- European Industrial Stampings: BAH0013D, BAH0013F, GB12094, GB40582, IR8055
- German Industrial Code: 548083
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 882, VKBA 1438
- Universal Industrial Code: DAC35720033
Vehicle Applications
- Citroen Xsara / ZX / AX: - Front Axle Hub
- Fiat Punto (176/188): - Front Axle Hub


Our Company Photo



DAC35720033 Front Wheel Hub Bearing 35x72x33 mm Auto Bearing for Mazda VW Parameter Industrial Details PSA / Fiat Master OE 3350.17, 5890990, 7555466 Universal Export Code DAC35720033 Dimensions 35 x 72 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 72.00 mm Width 33.00 mm Bearing Type Generation ...