DAC40750039 Front Hub Bearing 40x75x39mm | Toyota/Daihatsu Bulk Supply
Daihatsu JUMPER wheel bearings
,wheel hub bearing DAC40750039-M
,auto wheel bearings VKBA6827
DAC40750039 Front Hub Bearing 40x75x39mm | Toyota/Daihatsu Bulk Supply
| Parameter | Industrial Details |
| Daihatsu / Toyota Master OE | 90043-63363, 90363-40082 |
| Universal Export Code | DAC40750039 |
| Dimensions | 40 x 75 x 39 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 75.00 mm |
| Width | 39.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
- DAIHATSU / TOYOTA OEs: 90043-63363, 90363-40082, 90363-40079, 90369-40009, 90363-W0005
- Universal Industrial Code: DAC40750039
- Asian Standard Fitment: 40BWD17
Vehicle Applications
- Daihatsu Terios (J200, J210): (2006+) - Front Axle Hub (Core application)
- Daihatsu Sirion (M300): (2004 - 2010) - Front Axle Hub
- Daihatsu Charade (NSP90): (2011+) - Front Axle Hub
- Daihatsu Passo Sette: - Front Axle Hub


Our Company Photo



DAC40750039 Front Hub Bearing 40x75x39mm | Toyota/Daihatsu Bulk Supply Parameter Industrial Details Daihatsu / Toyota Master OE 90043-63363, 90363-40082 Universal Export Code DAC40750039 Dimensions 40 x 75 x 39 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 75.00 mm Width 39.00 mm Bearing Type ...