40KWD02 Front Wheel Hub Bearing 40x73x55 mm Auto Bearing for Toyota Hilux
Toyota Hilux front wheel hub bearing
,40x73x55mm auto bearing
,wheel hub bearing with warranty
40KWD02 Front Wheel Hub Bearing 40x73x55 mm Auto Bearing for Toyota Hilux
| Parameter | Industrial Details |
|---|---|
| Mitsubishi Master OE | MR992425 |
| Universal Export Code | 40KWD02 |
| Dimensions | 40 x 75 x 50 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 75.00 mm |
| Width | 50.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
MITSUBISHI OE (Dimensionally Locked): MR992425
-
Universal Industrial Code: 40KWD02 / DAC40750050
Vehicle Applications
- Mitsubishi Zinger: - Front Axle Hub


Our Company Photo



40KWD02 Front Wheel Hub Bearing 40x73x55 mm Auto Bearing for Toyota Hilux Parameter Industrial Details Mitsubishi Master OE MR992425 Universal Export Code 40KWD02 Dimensions 40 x 75 x 50 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 75.00 mm Width 50.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row Angular ...