38BWD27 Auto Wheel Bearing 38x74x40mm High Quality Front Hub Unit for Mazda 323 626 Wholesale
38x74x40mm Mazda wheel bearing
,front hub unit for Mazda 323
,wheel hub bearing for Mazda 626
38BWD27 Auto Wheel Bearing 38x74x40mm High Quality Front Hub Unit for Mazda 323 626 Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Honda Master OE | 44300-TF0-951 |
| B2B Inquiry Alias | 38BWD27 / 38BWD27ACA68 |
| Dimensions | 38 x 74 x 40 mm |
| Bore Size (Inner) | 38.00 mm |
| Outer Diameter | 74.00 mm |
| Width | 40.00 mm |
| ABS Sensor Type | Integrated Magnetic ABS Encoder Ring |
| Placement | Front Axle Hub (Honda Architectures ONLY) |
Cross-Reference / Interchanges
-
HONDA OEs (Dimensionally Locked): 44300-TF0-951
-
Japanese Industrial Stampings: 38BWD27, 38BWD27 ACA68HSA
-
Universal Industrial Code: DAC38740040-ABS
Vehicle Applications
-
Honda Fit / Jazz (GE/GG): (2007 - 2014) - Front Axle Hub
-
Honda Insight (ZE2 / ZE3): (2010 - 2014) - Front Axle Hub
-
Honda City: (2009+) - Front Axle Hub


Our Company Photo



38BWD27 Auto Wheel Bearing 38x74x40mm High Quality Front Hub Unit for Mazda 323 626 Wholesale Parameter Industrial Details Honda Master OE 44300-TF0-951 B2B Inquiry Alias 38BWD27 / 38BWD27ACA68 Dimensions 38 x 74 x 40 mm Bore Size (Inner) 38.00 mm Outer Diameter 74.00 mm Width 40.00 mm ABS Sensor ...