VKBA1363 Car Wheel Bearing 27*52*45/43mm Rear Hub for Nissan
원산지:중국
브랜드 이름:SCBT
모델 번호:VKBA1363
최소 주문 수량:≧2
가격:Contact me
지불 조건:T/T, 서부 동맹
공급 능력:10000+20일
태그:
제품 세부 정보
강조하다:
VKBA1363 car wheel bearing
,Nissan rear hub bearing
,27x52x45mm wheel hub bearing
Size:
27*52*45/43
OE:
VKBA1363
제품 설명
VKBA1363 Car Wheel Bearing 27*52*45/43mm Rear Hub for Nissan
| Parameter | Industrial Details |
| Nissan Master OE | 43210-50A00 |
| B2B Inquiry Alias | VKBA 1363 / VKBA1363 |
| Universal Export Code | DAC27520045/43 |
| Dimensions | 27 x 52 x 45/43 mm |
| Bore Size (Inner) | 27.00 mm |
| Outer Diameter | 52.00 mm |
| Width (Inner/Outer) | 45.00 mm / 43.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- Nissan OEs: 43210-50A00, 40214-50A10
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 1363, 713613210, CRI-0569
- German Industrial Bare Stampings: 801437
- Japanese Industrial Bare Stampings: 27KWD02, 27KWD02G
- Universal Industrial Code: DAC27520045/43
Vehicle Applications
- Nissan Sentra (B12): - Rear Axle Hub
- Nissan Pulsar (N13): - Rear Axle Hub
- Nissan Cherry (N13): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



제품 요약
VKBA1363 Car Wheel Bearing 27*52*45/43mm Rear Hub for Nissan Parameter Industrial Details Nissan Master OE 43210-50A00 B2B Inquiry Alias VKBA 1363 / VKBA1363 Universal Export Code DAC27520045/43 Dimensions 27 x 52 x 45/43 mm Bore Size (Inner) 27.00 mm Outer Diameter 52.00 mm Width (Inner/Outer) 45...
관련 제품
문의하기
언제든 연락 할 수 있습니다!